Benedictine Dom 1510 Liqueur


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 145.00 ZŁ

Pojemność 0,7 litra

Likier DOM Benedictine został stworzony z mieszanki 27 ziół (melisa, hyzop, dzięgiel, szafran, tymianek, cynamon, mirra, gałka muszkatołowa, jałowiec, aloes) oraz przypraw z całego świata.
Historia produkcji sięga XVI wieku gdzie to w klasztorze Benedyktynów w Normandii, mnich Bernardo Vincelli wyprodukował go po raz pierwszy.  Znawcy głoszą ,że jest to najstarszy likier produkowany na świecie (od 1510 roku).
Trunek był produkowany na większą skale aż do roku 1791, później nastąpiła Rewolucja Francuska.
W roku 1863 Alexander Le Grande sięgając do starych ksiąg, natknął się przypadkowo na recepturę dotycząco owego, tajemniczego likieru. Postanowił delikatnie zmodyfikować rceptury i oficjalnie nazwał likier „Benedictine”.
W roku 1876 skala produkcji likiery sięgała do 150 tys. butelek rocznie co spowodowało że Alexander założył firmę noszącą nazwę „Benedictine SA” .
W roku 1883 Alexander postanowił wybudować w Fecamp destylarnie która została połączona z muzeum, w której do dziś dnia jest produkowany likier „Benedictine”.

Informacje
Pojemność 0,7 litra

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Benedictine, Dom 1510, Liqueur, likier, likier francuski, likier ziołowy, 27 ziół, likier benedictine, likier dom benedictine, dom benedictine, benedyktynka, likier klasztorny