Jak powstaje luksusowa wódka Arcturus

Jak powstaje luksusowa wódka Arcturus

Wszystkie wódki Arcturus poddawane są rygorystycznym procesom tworzenia ,wyprodukowane  z najwyższej jakości spirytusu rektyfikowanego otrzymywanego w procesie wielokrotnej destylacji w miedzianych kolumnach odpędowych, do którego produkcji wykorzystano wyłącznie polskie zboża i ziemniaki.
W pierwszej fazie procesu produkcyjnego spirytus rektyfikowany zostaje rozcieńczony czystą wodą osmotyczną i przepuszczony przez kolumny węglowe dla uzyskania najlepszych jakości smakowych i aromatycznych.


Destylaty zbożowe wyprodukowane są ze słodowanych zbóż w tradycyjny sposób, nie zmienny od stulecia. Pierwszym etapem przy produkcji destylatów jest długotrwała fermentacja zbóż słodowanych ,a następnie zacier przechodzi trzykrotną destylację w miedzianych alembikach, aby w kolejnym kroku został przepuszczony przez kolumnę węglową dla dokładnego oczyszczenia by uzyskać odpowiedni smak, miękkość i aromat.
Dla destylatu owocowego, którego używamy w znikomym procencie  do produkcji , świeże dojrzałe owoce fermentuje się w winny sposób ,a następnie również destyluje w miedzianym alembiku, w tym przypadku dwukrotnie.


Po połączeniu składników do kupażu dodaje się czysta filtrowaną wodę dla uzyskania odpowiedniej mocy i cały kupaż jest następnie poddawany procesowi filtracji.
Nad całym procesem produkcji czuwa mistrz rzemiosła destylacyjnego dbając o każdy szczegół by osiągnąć perfekcyjny rezultat.
Wszystkie etapy produkcji odbywają się w sterylnych zbiornikach ze stali nierdzewnej w pojemności od 2000 – 7000 litrów.
Wódka Arcturus to kwintesencja luksusu, która w krótkim czasie zyskała sympatię entuzjastów wysokiej klasy alkoholi.